Karantina Süreci

Hepimiz zor bir dönemden geçmekteyiz. Bu durumdan en çok etkilenen nitekim çocuklar. Çocuklar bu dönemde okula gidemedikleri için sosyalleşmeden daha çok bireyselleşmeye dönmüşlerdir. Özellikle okul öncesi dönem çocukları için sosyalleşme ve oyun çok önemlidir. Biz bu durumda ebeveyinlerler olarak neler yapabiliriz?

Çocuğunuzla oynabileceğiniz en etkili ve nitelikli oyunlar geleneksel ve anonim olanlardır. Bu oyunları bildiğiniz için zorlanmayacaksınız. Evcilik herkesin çocukluğunda oynadığı bir oyundur. Evcilik bizi gerçek hayata hazırlayan önemli oyunlardır. Yapmanız gereken şey; çok oyuncak almak değildir. Evcilik malzemaleri için aile figürleri, mutfak materyalleri, tamir aletleri, arabalar, bez bebekler gibi materyalleri çeşitlendirerek kullanabilirsiniz.

Kuklalar, çocukların hem dil gelişimini hem de iletişim becerilerini geliştirmektedir. Çocuklar gerçek hayatta söyleyemediklerini birçok düşünce ve duyguyu kuklarlar aracılığı ile paylaşmaktadır.

Kostüm kutusu Oyunu oynayabilirsiniz. Kostüm kutusuna evinizde bulunan size ait bazı kostümler. Dahil birçok kıyafeti koyabilirsiniz. Örneğin; kravatlar, takılar, maskeler gibi gibi sizin yaratıcılığınıza kalmış bir sürü materyal üretebilirsiniz.

Hazine avı oyunu, sıcak soğuk oyunu gibi bir sürü oyunu evin içind eoynayabilirisiniz.

Ege Ses Terapi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2015 yılında İzmir’ de kurulmuştur. Merkezimizde yalnızca İşitme Engeli ve Dil – Konuşma Güçlüğü alanında bireysel ve grup eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

Bize Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz

DİL ve KONUŞMA GÜÇLÜĞÜ DESTEK EĞİTİM PROGRAMI

İŞİTME ENGELLİ BİREYLER DESTEK EĞİTİM PROGRAMI